Bizimle iletişime geçin

DÜNYA

Kazakistan ‘ ın Türkiye Büyükelçisi Türk gazeteciler ile buluştu

Haberler

on

2021 Haziran 10 tarihinde Kazakistan Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, ′′ Kazakistan ‘ ın pandemik hedefleri ve Türkiye ile Kazakistan arasındaki ilişkileri bu yıl 30 yıllık bağımsızlık olacağını ilan eden Büyükelçi A ′′ konulu basın toplantısı düzenledi. Saparbekuly, Kazakistan ‘ ın bu 30 yılda başarılarını durdurdu.

Büyükelçi konuşmasında, Büyük Bozkırın barış ve huzur yeri haline geldiğini ve Kazakistan ‘ ın uluslararası politikadaki prestijli ülkesi seviyesine ulaştığını kaydetti. 1993 yılında 23 milyar dolar olan Kazakistan 180 milyar dolar oldu.

Saparbekuly, Kazakistan ekonomisinin dünyada 41 sırada olduğunu açıkladı.Kassym Zhomart Tokayev ‘ in 2019 Haziran 9 tarihinde Kazakistan Cumhurbaşkanı seçildiğini hatırlatan Büyükelçi, K.K. Tokayev ‘ in önerdiği haber ve reformlar hakkında bilgi verdi. A.Saparbekuly K.K.Tokayev konseptine uygun olarak K.K. Tokayev ‘ in önerdiği haber ve reformlar hakkında bilgi verdi. ′′ A ′′ nın. Saparbekuly K.K. Tokayev, Mütevelli Heyeti ‘ nin girişimleriyle kabul edilen yeni kanunlar hakkında bilgi paylaşarak, bu yasaların ülkenin demokratikleşme sürecini güçlendireceğine odaklandı.Saparbekuly, Tokayev ‘in kriz yönetimine ilişkin olarak, ′′ Salgın sürecinde alınan kararlar Kazakistan’ ın daha az hasarla çıkmasını sağladı ′′ dedi.

Kazakistan-Türkiye ilişkileri hakkında konuşan Büyükelçi, ′′ Bağımsızlığımızın 30 yılını kutlarken, Kazakistan ‘ ın bağımsızlığını tanıyan kardeşimiz Abzal Saparbekuly ‘ nin Türkiye ‘ ye olan takdirimizi asla unutmayacağımızı belirtmek isteriz ′′ dedi. Nursultan Nazarbayev döneminde kurulan ilişkilerin Kazakistan Cumhurbaşkanı Kassym-Zhomart Tokayev ile aynı oranda geliştiğini söyledi. Kazakistan ile Türkiye arasındaki gelecek hedeflerine ilişkin ticaret ve yatırım işbirliği temposuna odaklandı.Görüşmenin ardından Türk medya temsilcilerinden Kazakistan Cumhuriyeti Bilgi ve Sosyal Gelişme Bakanı Aida Balayeva ve Kültür ve Spor Bakanı Aktoty Raiymkulova ‘ ya Kazakistan ile Türkiye arasındaki katkılarından dolayı teşekkür mektupları geldi. Özellikle ′′ Cumhuriyet ′′ gazetesi Ankara temsilcisi Sertaç Aş, Avrasya Yazarlar Birliği Başkanı Yakup Ömeroğlu, ′′ İLESAM Mehmet Nuri Parmak, TRT Avaz gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erden Karaoğlan, Faruk Tokat gazetesi muhabiri ′′ Dünya ′′, ′′ T ve M ′′ dergisinin editörü Muhammed Ruzubai, ′′ Türkiye ′′ gazetesi köşe yazarı Meryem Aybike Sinan, ′′ Önce Vatan ′′ gazetesi genel yayın yönetmeni Kemal Saly, ′′ Cumhuriyet ′′ gazetesi değerlendirmeni Mustafa Balbay, Kazakistan-Türkiye Cumhurbaşkanı Dostluk Derneği, Kazakistan-Türkiye Dernek Başkanı Orhan Selen, Yurt gazetesinin değerlendirmesi, Ulusal TV kanalının Türkiye ‘ deki muhabiri ′′ Kazakistan ′′ ve Meruert Pambetova ′′ Khabar 24 ′′ kanalının muhabiri ödüllendirildi. şükran mektupları ile.

DÜNYA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özel ile görüştü

Genç Gazeteciler

Haberler

on

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel ile CHP Genel Merkezi’nde görüştü.

OKUMAYA DEVAM ET

DÜNYA

Türk Hava Yolları, Üst Üste Yedinci Kez ‘’Türkiye’nin En Değerli Markası’’ Oldu

2024 yılı “TURKEY100- Türkiye’nin En Değerli Markaları”

Haberler

on

Uluslararası lider marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’in 2024 yılı “TURKEY100- Türkiye’nin En Değerli Markaları” araştırması tamamlandı. Listenin ilk sırasında 2018-2023 yılları arasında olduğu gibi bu yıl da Türk Hava Yolları yer aldı.

Bayrak taşıyıcının 2024 yılındaki değeri 1.985 Milyar Dolar oldu. Üst üste yedinci kez bu unvana layık görülen küresel marka, zirvedeki yerini daha da yükseltti.

Brand Finance tarafından açıklanan 2024 yılının en güçlü 10 hava yolu markasının yer aldığı “En Güçlü Küresel Hava Yolu Markaları” listesinde de Türk Hava Yolları bu yıl iki basamak yükselerek 6. sıraya yerleşti.

“Yüksekten Uçuşumuzu Sürdüreceğiz”

Kazanılan derece ile ilgili değerlendirmede bulunan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat; “Milli Bayrak Taşıyıcısı olduğumuz Türkiye’mizin ‘En Değerli Markası’ olarak üst üste yedinci kez seçildiğimiz için gururluyuz. Bu paye bizlere sadece göklerde bayrağımızı taşımanın ötesinde görev ve sorumluluklarımız olduğunu hatırlatırken, elde ettiğimiz bu başarı tüm Türk Hava Yolları ailesini daha büyük başarılar için motive ediyor. Türkiye’mize, ekonomimize, istihdamımıza ve paydaşı olduğumuz tüm sektörlere katkımızı artırarak sürdüreceğiz.” dedi.

Dünyanın önde gelen bağımsız marka değerleme ve danışmanlık şirketi olan Brand Finance, 1996 yılından beri pazarlama ile finans arasında köprü kurma amacını taşıyor. 20 yıldan daha uzun bir süredir markaların finansal değerini hesaplayan şirket, her yıl dünyanın en büyük 5 bin markasını değerlendiriyor ve markaları ülke ve sektör bazında sıralayarak kamuoyu ile bu bilgileri paylaşıyor.

OKUMAYA DEVAM ET

DÜNYA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü

“Türkiye’ye Hoş Geldiniz”

Haberler

on

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye çalışma ziyaretinde bulunan Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşme öncesi konuğunu Esenboğa Havalimanı’nda karşıladı.

OKUMAYA DEVAM ET

DÜNYA

DÜNYA3 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özel ile görüştü

Genç Gazeteciler

DÜNYA4 gün önce

Türk Hava Yolları, Üst Üste Yedinci Kez ‘’Türkiye’nin En Değerli Markası’’ Oldu

2024 yılı “TURKEY100- Türkiye’nin En Değerli Markaları”

DÜNYA4 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü

“Türkiye’ye Hoş Geldiniz”

DÜNYA6 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TİM 31. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’ne katıldı.

TİM 31. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni

DÜNYA1 hafta önce

TÜRKİYE KÜRESEL YATIRIMCILAR İÇİN ÇEKİM MERKEZİNE DÖNÜŞTÜ

Uluslararası Yatırımcılar Derneği YASED Küresel Yatırım Günleri Ankara

DÜNYA2 hafta önce

Бүгін – Мемлекеттік рәміздер күні. Тәуелсіздігімізді айшықтайтын ұлттық символдарымызға биыл 32 жыл толып отыр.

Мемлекет басшысы Қасым-Жомарт Тоқаев елорда төрінде жиналған жұртшылықты Мемлекеттік рәміздер күнімен, елдігімізді нығайта түсетін мерейлі мерекен құттықтады. “Осы мерекеге орай...

DÜNYA2 hafta önce

Bugün Ulusal Semboller Günü. Bağımsızlığımızı tanımlayan ulusal sembollerimiz bu yıl 32 yaşında.

Devlet Başkanı Қасым-Jomart Tokayev, ülkemize güç katan şanlı bayram olan Devlet Sembolleri Günü dolayısıyla başkentte toplanan halkı tebrik etti. “Bu...

DÜNYA2 hafta önce

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bursa Kültür Yolu Festivali’nin basın lansmanına katıldı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yarın başlayacak Bursa Kültür Yolu Festivali’nde Filistin konusuna dikkati çeken etkinliklere de yer...

DÜNYA2 hafta önce

AVRUPA’NIN EN YÜKSEK KULESİ ÇAMLICA KULESİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İstanbul’un siluetini, tarihi simgelerini ve doğal güzelliklerini panoramik manzaralarla sunan Çamlıca Kulesi’nin ziyaretçi akınına...

DÜNYA3 hafta önce

Azerbaycan Milli Günü Ankara’da kutlandı

Cumhurbaşkanlığı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

seers cmp badge
tr_TRTurkish