Bizimle iletişime geçin

GÜNCEL

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu, PTT güvencesi ile 53 ülkeye e-ihracat gerçekleştiriyoruz

Haberler

on

53 ÜLKEYE E-İHRACAT GERÇEKLEŞTİRDİK

PTTAVM’yi ziyaret eden Bakan Karaismailoğlu “25 binden fazla tedarikçiyle çalışan PTT, 25 milyondan fazla ürünü kullanıcılarla buluşturuyor” dedi.

Karaismailoğlu, “PTTAVM’nin hali hazırda 10 milyon üyeyi aşması hepimiz için çok sevindiricidir. PTTAVM’nin başarısı elbette tesadüf değildir, planlı ve stratejik adımlarımızın sonucudur. Ocak 2021 sonu itibariyle 53 ülkeye e-ihracat gerçekleştirdik. PTTAVM ile e-ticaret alanındaki fırsatları en iyi şekilde değerlendirmek ve PTTAVM’yi bölgedeki en büyük 5 oyuncudan biri yapmak istiyoruz” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, PTTAVM’yi ziyaret ederek; basına açıklamalarda bulundu. Pandemi döneminin, perakende sektöründe yapılan e-ticaret harcamalarını yüzde 40 arttırdığına dikkat çeken Bakan Karaismailoğlu, yapılan e-ticaret harcamalarının geçtiğimiz yıl 900 milyar dolara ulaştığını bildirdi.

 “Pandemi dönemi, perakende sektöründe yapılan e-ticaret harcamalarını yüzde 40 arttırdı”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yük, insan ve data ulaştırmada mükemmel bir altyapı sağladığına dikkat çeken Bakan Karaismailoğlu, PTT’nin hem işlevi hem de teknolojiden yararlanarak yenilediği yüzü ve hizmetleriyle taşıyıcı markalardan biri olduğunu ifade etti.

Karaismailoğlu, “E-ticaret son yıllardaki gelişimi ile küresel ekonomiler için büyük önem arz eder hale geldi. Tüm dünyada internetin ve mobil iletişimin yaygınlaşmasıyla hali hazırda hızla yükselen e-ticaret hacmi pandeminin de etkisiyle çok büyük bir artış gösterdi. Yayınlanan bir rapora göre geçen yıl dünya genelinde perakende sektöründe yapılan e-ticaret harcaması, yüzde 40 artarak 900 milyar dolara ulaştı. E-ticaret artık bir günde milyarlarca dolarlık alışverişin yapıldığı başlı başına bir sektör oldu. Halen dünyada e-ticaret sitelerini kullanan 1,9 milyar kişi var” diye konuştu.

“Ülkemizde son 19 yılda yaşanan muazzam gelişme, e-ticaret alanının da hızla büyümesini sağladı”

E-ticaretin; tüketicileri, tedarikçilerle, satış noktasıyla, bankalarla ve dağıtım şirketleriyle aynı platformda bir araya getirdiğine vurgu yapan Bakan Karaismailoğlu, açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Son 19 yılda ülkemizde haberleşme ve taşımacılık altyapısında yaşanan muazzam gelişme, aynı turizm, sanayi, tarım gibi öncelikli sektörlerimizde olduğu gibi e-ticaret alanının da hızla büyümesini sağladı. Bu dönemde lojistik ve iletişim altyapımızın da adeta çağ atlayarak; gelişmelere hazır hale getirilmiş olması dijital ekonomi ve E-ticaret’in yaygınlaşması açısından ortam hazırlamıştır.”

“PTT 25 binden fazla tedarikçiyle çalışıyor ve 25 milyondan fazla ürünü kullanıcılarla buluşturuyor.”

E-ticaretin dramatik şekilde büyümeye devam edeceğini belirten Bakan Karaismailoğlu, PTT’nin altyapısını e-ticaret faaliyetlerini destekleyecek şekilde geliştirmenin ne kadar yerinde bir adım olduğunu ifade etti.

Karaismailoğlu “Özellikle 17 Mayıs 2012 tarihinde hizmete başlayan PTTAVM.com ile ülkemizde e-ticaret alanında yeni bir dönem başlamıştır. PTTAVM.com 181 yıllık PTT mirasını ve deneyimini de yanına alarak bugüne kadar hiçbir e-ticaret sitesinin ulaşamadığı noktalara e-ticaret hizmeti sunabilmektedir. 25 binden fazla tedarikçiyle çalışan ve 25 milyondan fazla ürünü kullanıcılarla buluşturan PTT, Türkiye’de bu alanda haklı bir konum elde etmiştir. PTTAVM’nin hali hazırda 10 milyon üyeyi aşması hepimiz için çok sevindiricidir. PTTAVM’nin başarısı elbette tesadüf değildir, planlı ve stratejik adımlarımızın sonucudur” dedi.

“53 ülkeye e-ihracat gerçekleştirdik”

PTTAVM’nin ülke ekonomisine çok önemli bir katma değeri olduğuna dikkat çeken Bakan Karaismailoğlu; PTT’nin, yerli üreticilerin, gelişen e-ticaret pazarından hak ettiği payı alması ve dünyaya açılması için de fırsatlar sunduğunu aktardı.

Karaismailoğlu, “Yerli üreticimiz hiçbir ek işlem veya maliyetle karşılaşmadan anlaşmalı onlarca ülkeye PTT güvencesi ile ihracat yapabiliyor ve tüm dünyada geniş pazarlara ulaşıyor. Ocak 2021 sonu itibariyle Kanada, ABD, Norveç, İngiltere, Katar, Suudi Arabistan, Rusya, Güney Kore ve Avustralya başta olmak üzere 53 ülkeye e-ihracat gerçekleştirdik. PTTAVM ile E-ticaret alanındaki fırsatları en iyi şekilde değerlendirmek ve PTTAVM’yi bölgedeki en büyük 5 oyuncudan biri yapmak istiyoruz. E-Ticaret faaliyetlerimizi artıracak, çeşitlendirecek ve dijital ekonomiye geçişi destekleyecek projeleri geliştirmeye devam etmeliyiz” diyerek; konuşmasını sonlandırdı.

DÜNYA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özel ile görüştü

Genç Gazeteciler

Haberler

on

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel ile CHP Genel Merkezi’nde görüştü.

OKUMAYA DEVAM ET

DÜNYA

Türk Hava Yolları, Üst Üste Yedinci Kez ‘’Türkiye’nin En Değerli Markası’’ Oldu

2024 yılı “TURKEY100- Türkiye’nin En Değerli Markaları”

Haberler

on

Uluslararası lider marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’in 2024 yılı “TURKEY100- Türkiye’nin En Değerli Markaları” araştırması tamamlandı. Listenin ilk sırasında 2018-2023 yılları arasında olduğu gibi bu yıl da Türk Hava Yolları yer aldı.

Bayrak taşıyıcının 2024 yılındaki değeri 1.985 Milyar Dolar oldu. Üst üste yedinci kez bu unvana layık görülen küresel marka, zirvedeki yerini daha da yükseltti.

Brand Finance tarafından açıklanan 2024 yılının en güçlü 10 hava yolu markasının yer aldığı “En Güçlü Küresel Hava Yolu Markaları” listesinde de Türk Hava Yolları bu yıl iki basamak yükselerek 6. sıraya yerleşti.

“Yüksekten Uçuşumuzu Sürdüreceğiz”

Kazanılan derece ile ilgili değerlendirmede bulunan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat; “Milli Bayrak Taşıyıcısı olduğumuz Türkiye’mizin ‘En Değerli Markası’ olarak üst üste yedinci kez seçildiğimiz için gururluyuz. Bu paye bizlere sadece göklerde bayrağımızı taşımanın ötesinde görev ve sorumluluklarımız olduğunu hatırlatırken, elde ettiğimiz bu başarı tüm Türk Hava Yolları ailesini daha büyük başarılar için motive ediyor. Türkiye’mize, ekonomimize, istihdamımıza ve paydaşı olduğumuz tüm sektörlere katkımızı artırarak sürdüreceğiz.” dedi.

Dünyanın önde gelen bağımsız marka değerleme ve danışmanlık şirketi olan Brand Finance, 1996 yılından beri pazarlama ile finans arasında köprü kurma amacını taşıyor. 20 yıldan daha uzun bir süredir markaların finansal değerini hesaplayan şirket, her yıl dünyanın en büyük 5 bin markasını değerlendiriyor ve markaları ülke ve sektör bazında sıralayarak kamuoyu ile bu bilgileri paylaşıyor.

OKUMAYA DEVAM ET

DÜNYA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü

“Türkiye’ye Hoş Geldiniz”

Haberler

on

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye çalışma ziyaretinde bulunan Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşme öncesi konuğunu Esenboğa Havalimanı’nda karşıladı.

OKUMAYA DEVAM ET

DÜNYA

DÜNYA4 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özel ile görüştü

Genç Gazeteciler

DÜNYA4 gün önce

Türk Hava Yolları, Üst Üste Yedinci Kez ‘’Türkiye’nin En Değerli Markası’’ Oldu

2024 yılı “TURKEY100- Türkiye’nin En Değerli Markaları”

DÜNYA5 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü

“Türkiye’ye Hoş Geldiniz”

DÜNYA6 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TİM 31. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’ne katıldı.

TİM 31. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni

DÜNYA1 hafta önce

TÜRKİYE KÜRESEL YATIRIMCILAR İÇİN ÇEKİM MERKEZİNE DÖNÜŞTÜ

Uluslararası Yatırımcılar Derneği YASED Küresel Yatırım Günleri Ankara

DÜNYA2 hafta önce

Бүгін – Мемлекеттік рәміздер күні. Тәуелсіздігімізді айшықтайтын ұлттық символдарымызға биыл 32 жыл толып отыр.

Мемлекет басшысы Қасым-Жомарт Тоқаев елорда төрінде жиналған жұртшылықты Мемлекеттік рәміздер күнімен, елдігімізді нығайта түсетін мерейлі мерекен құттықтады. “Осы мерекеге орай...

DÜNYA2 hafta önce

Bugün Ulusal Semboller Günü. Bağımsızlığımızı tanımlayan ulusal sembollerimiz bu yıl 32 yaşında.

Devlet Başkanı Қасым-Jomart Tokayev, ülkemize güç katan şanlı bayram olan Devlet Sembolleri Günü dolayısıyla başkentte toplanan halkı tebrik etti. “Bu...

DÜNYA2 hafta önce

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bursa Kültür Yolu Festivali’nin basın lansmanına katıldı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yarın başlayacak Bursa Kültür Yolu Festivali’nde Filistin konusuna dikkati çeken etkinliklere de yer...

DÜNYA2 hafta önce

AVRUPA’NIN EN YÜKSEK KULESİ ÇAMLICA KULESİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İstanbul’un siluetini, tarihi simgelerini ve doğal güzelliklerini panoramik manzaralarla sunan Çamlıca Kulesi’nin ziyaretçi akınına...

DÜNYA3 hafta önce

Azerbaycan Milli Günü Ankara’da kutlandı

Cumhurbaşkanlığı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

seers cmp badge
tr_TRTurkish