Bizimle iletişime geçin

İŞ DÜNYASI

Cumhuriyet Sağlıklı Yaşam Köyleri

Haberler

on

Unimad Mandencilik Ltd Şirketi Sorumlusu Tuncel Tuncer, yapılacak olan sondaj çalışmalarının çarpıtıldığını söylendiği gibi enerji santralleri veya biz koku yayan tesislerin kurulacağı sözleri gerçeği yansıtmadığını belirti. Tuncel Tuncer, “ Muğla İli ve diğer il ve ilçelerde hep yaptığımız çalışmalar  yok etmek üzerine değil, var etmek üzerinedir. Muğla ilimiz içinde bazı kişilerin yanlış ve yanlı yönlendirmesiyle halkımız galyana getiriliyor, geleceği ipotek altına alınıyor. Aslında hatayı yapan bizler değil, bölge halkının refahını ve ekonomisini iyileştirmek olması gereken bazı seçilmişler, köleleştirme ve ekonomisi bitik bir halk istiyor bunu gördük diyor.

Unimad Mandencilik Şirketi Sorumlusu Tuncel Tuncer, Bu bölgede enerji üretilecek sıcak su yok. Çıkacak olan sıcak sular 35-45 derece arasında, bu suyu sağlık turizminde ve seracılıkta kullanabilirsiniz. Bizim de hedefimiz bu suyu çıkarıp, bölgenin tarımını ve turizmini 12 aya çıkarmak üzerinedir. Bu biz bölge halkını kurtarmak için çaba sarf ediyoruz. Karşı gibi olanlarda halkı bitirmek üzerine oyun kuruyor ki,  seçim zamanı oy almak için ”dedi

Yatırım yapılacak olan yere ve bölgeye zarar vermek Bizim işimiz değildir diyen Unimad Mandencilik Şirketi Sorumlusu Tuncel Tuncer, “Fethiye ve çevresinde bizim tarafımızdan zarar verme gibi bir düşünce olamaz. Fethiye’yi ve bölgeyi  kalkındırmak için uğraş verirken neden?, yok etmek üzere çaba zarf edelim. Tam aksine bizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1937’de hazırlattığı Cumhuriyet Köyleri projesini bu İl ve genelinde uygulamak ekonomiye katkı sağlamak istiyoruz. Bölge halkının gelişmesi için 12 ay turizm yelpazesini genişletmek istiyoruz. Asıl rahatsız oldukları budur. Köleleştirme değil, daha refah bir yaşam sunulacağını bildikleri için bazıları karşı çıkıyor. Bölge ve Halk rahat bir yaşam kalitesi ile buluşacak sonra bize ihtiyaç kalmayacak diye düşündükleri için bölgenin ve halkın menfaatine olan uygulamalara izin verdirmek istemiyorlar. Bizim düşüncemiz vermek üzere, onların düşüncesi hep almak üzere olduğu için karşı çıkmaktadırlar.

“HEDEFİMİZ CUMHURİYET SAĞLIKLI YAŞAM KÖYLERİDİR”

Yola çıkış nedenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1937’de hazırlattığı Cumhuriyet Köyleri projesini geliştirerek Sağlıklı Yaşam Köyleri projesini bu alanda geliştirip, bu alanın yeşilini, doğasını koylarını çiçeğini, böceğini var ederek, yeni bir yaşam stili sunmaktır. Projemizin adı: Cumhuriyet Sağlıklı Yaşam Köyleridir.

“Doğa İle İç İçe Bir Yatırımın Taahhüdünü Veriyorum”

İnsanlığın özüne döneceğini, doğaya döneceğini, yeni dünya düzeninin, yeni yaşam stilinin doğayla iç içe bir yaşam stili olduğunu unutmayalım. Bu projemizi yorulmadan, koşup kent konseyinde tutun en küçük bireye kadar her zaman anlatmaya hazır olduğumu ve kesinlikle doğa ile iç içe bir yatırımın önünü açacağım taahhüdünü veriyorum.

Yandaşlığa gelince, Türkiye Cumhuriyeti Ayyıldızlı Bayrağımın ve bu vatanımın yandaşı değil yoldaşıyım.

“HER NOKTADA ANLATMAYA HAZIRIZ”

Herkesi olabilecek ortamında niyet okuyuculuğu yerine, halkın huzurunda sorabilecekleri soruları cevaplamak üzere ekranlara davet ediyorum.

Yeraltı kaynakları deyince birileri neden rahatsız oluyor, inanın her halde bu rahatsız olanların vatanseverliklerinden şüphe duyuyorum. Niyet okuyuculuğuna gerek yok, nasıl ki böylesi bir haberi bulmak için sağı soğu ararken, yatırımcıyı yargılamak yerine, arkadaş sen ne yapmak istiyorsun diye sorabilenler telefonun 24 saat açık.

“BÖLGENİN TARIMINI VE TURİZMİNİ 12 AYA ÇIKARMAKTIR”

Bizler doğrunun peşindeyiz diyen Unimad Mandencilik Ltd Şirketi Sorumlusu Tuncel Tuncer; “Ama ben sayın vekilleri aradım,  bilgilendirmek için, lakin cevap vermediler. Demek ki, işin aslını öğrenmek değil amaçları, şov yapmak. Biz her türlü engellemelere karşı, yasal hakkımız yer altındaki jeotermal kaynakları çıkaracağız.

Daha önce ekranlara çıkıp, söyledim. Bu bölgede enerji üretilecek sıcak su yok. Çıkacak olan sıcak sular 35-45 derece arasında, bu suyu sağlık turizminde ve seracılıkta kullanabilirsiniz.

Bizim de hedefimiz bu suyu çıkarıp, bölgenin tarımını ve turizmini 12 aya çıkarmaktır ”şeklinde sözlerine son verdi.

DÜNYA

Kamuoyuna Duyuru : Levent Kandemir ‘in kimler burada .com ile hiç bir ilişkisi bulunmamaktadır

Haberler

on

Kamuoyuna Duyuru : Levent Kandemir ‘in kimler burada .com ile hiç bir ilişkisi bulunmamaktadır

Gul Alcansoy

Kimler burada.com

OKUMAYA DEVAM ET

GÜNCEL

Techxtile Start-Up Challenge ödülleri sahiplerini buldu

Haberler

on

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen TechXtile Start-Up Challenge, genç girişimcileri sektöre kazandırırken, Türkiye genelindeki sektör paydaşları ve ihracatçı birlik başkanlarını da bir araya getirerek, sektörün “güçbirliği” oluşturmasını sağladı.

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği ve Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdikleri girişimcilik programı Techxtile Start-Up Challenge, tekstil ve hazır giyim sektörünü buluşturan zirveye dönüştü. UTİB Başkanı Pınar Taşdelen Engin ve UHKİB Başkanı Nüvit Gündemir’in ev sahipliğinde; TİM Başkanı İsmail Gülle ve BTSO Başkanı İbrahim Burkay’ın yanı sıra Türkiye genelindeki Tekstil ve Hazır Giyim İhracatçı Birliklerinin başkanlarının yer aldığı gecede dereceye girenler ödüllerine kavuştular.

İnovasyon Ligi’nin şampiyonu Sun Tekstil

Gecenin ilk ödül töreninde; 8 yıldır firmaların katılarak inovatif çalışmalarını sergilediği İnovasyon Ligi’nin kazananları ödüllerini aldılar. T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay’ın video konferans yoluyla bağlanarak girişimcilere başarılar dilediği ödül töreninde kazanan firmaların ödüllerini UTİB Başkanı Pınar Taşdelen Engin ile Birlikte TİM Başkanı İsmail Gülle, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, UHKİB Başkanı Nüvit Gündemir, İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe birlikte verdiler. Geceye katılan GAİB Başkanı Ahmet Fikret Kileci, İTHİB Başkanı Ahmet Öksüz, ATHİB Başkanı Fatih Doğan, AHKİB Başkanı Gürkan Tekin, DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, EİB Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, EHKİB Başkanı Recep Burak Sertbaş ve BEBKA Genel Sekreteri M. Zeki Durak, İnovasyon Ligi kazananları ile birlikte aile fotoğrafında yer aldılar.

İnovasyon Ligine katılan firmalar arasında Ar-Ge ve İnovasyona yaptıkları yatırımlar ve sektöre katkıları nedeniyle ilk 10 sırayı Almaxtex Yeşim Tekstil, Berteks Tekstil, Bossa, Elyaf Tekstil, FG Tekstil Konfeksiyon, Kipaş Mensucat, Polyteks Tekstil, Sun Tekstil, Tepar Tekstil ve Yünsa Yünlü Sanayi firmaları paylaşırken, En Sürdürülebilir Proje Ödülünü FG Tekstil, En İnovatif Projesi ile gecenin şampiyonluğunu ise Sun Tekstil kazandı. Gecede ayrıca Akbaşlar Tekstil, Bursalı Tekstil, Ebruzen Tekstil, Gamateks Tekstil, Işıksoy Tekstil, İskur Tekstil, Maritaş Denim, Ozanteks firmaları mansiyon ödülü aldılar.

On iki yıldır genç girişimcilerin kariyerlerine yön vermesine destek olduklarını belirten UTİB Başkanı Pınar Taşdelen Engin, “Techxtile Start-Up Challenge, gelecek güzel günler için tohumları toprağa ektiğimiz bir platform. Toprağın veriminden hiç şüphemiz yok. Eğer hava şartları da uygun olur, üzerine bir de sulamasını iyi yaparsak bu tohumlardan nefis çiçekler açacağına yürekten inanıyorum” dedi. Törende konuşan BTSO Başkanı İbrahim Burkay, BEBKA bünyesinde oluşturulacak fon ile girişimcilere destek olacaklarını açıklarken, TİM Başkanı İsmail Gülle ise Girişimcilerin projelerini sanayiciler ile buluşturma ve ortak bulmaları açısından destek vereceklerini vurguladı.

Bahar Korçan adına özel ödül

Gecede yakın zamanda hayatını kaybeden Moda Tasarımcısı Bahar Korçan adına verilen “Sürdürülebilirlik Özel Ödülü’nü Greensus Projesi ile Emrah Özbakır kazanırken, bu yıl ikinci kez verilen Kadın Girişimci Özel Ödülünü kazanan Reyhan Miray Reyhan’a ise ödülünü UTİB Başkanı Pınar Taşdelen Engin, TİM Kadın Konseyi Başkan Yardımcıları, Adalet İnanç, Jale Tunçel, Nilgün Özdemir, Sultan Tepe ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Bursa Şube Başkanı Sevgi Saygın birlikte verdiler.

Level-Up birincisi Bora Mert Tığlı ve ekibi

İki kategoride toplam 16 projenin yarıştığı finalde, girişimleri henüz fikir aşamasında olan projelerin yarıştığı Fikir Aşaması Girişimci Kategorisi’nin (Level-Up) birincisi On Of Out isimli projesiyle Bora Mert Tığlı ve ekibi oldu. Bu kategoride ikinciliği SES (Sustainable Energy Services) isimli proje ile Göksel Güler ve ekibi kazanırken, üçüncülüğü ise Robocam Textile projesiyle Doğa Nalcı ile Yama isimli projesiyle Mahmure Nur Bayram ve ekibi paylaştı.

Scale-Up Birincisine iki ödül birden

Girişimleri fikir aşamasını geçmiş, ticarileşme ve ölçeklenme potansiyeline sahip ürün veya hizmeti geliştirmiş girişimcilerin yarıştığı Hizmet Geliştirmiş Girişimci Kategorisi’nin (Scale- Up) galibi ise En Güzel Günüm Her Günüm isimli projesi ile Reyhan Miray Reyhan oldu. İş ve akademi dünyasının önemli isimlerinden oluşan jürinin değerlendirmesi sonucunda Yapay Zeka Tabanlı Desen ve Doku Yazılım Teknolojisi isimle proje ile Özgecan Üstgül ikinci sırada yer alırken, Virtual Try isimli projesi ile Melih Ünsal ve Nazife Nur Köksal üçüncülük ödülünü kazandı.

OKUMAYA DEVAM ET

DÜNYA

TÜRKSOY’un seçme eserlerinin yer aldığı 2000 adet kitap Almatılı okurlara hediye edildi.

Haberler

on

TÜRKSOY’un seçme eserlerinin yer aldığı 2000 adet kitap Almatılı okurlara hediye edildi.Hediye edilen eserlerin arasında 3 dilde hazırlanan Abay, Üç Arıs, Oljas Süleymanov, Cengiz Aytmatov gibi prestij eserler de yer aldı.

Etkinliğe Kazakistan Yazarlar Birliği Başkanı Ulugbek Esdaulet, TÜRKSOY Kazakistan Ülke Temsilcisi Bakıtjan Omarov, Daire Başkanı Sancar Mülazımoğlu ve Kazakistan edebiyat camiasının temsilcileri katıldı.

Kazakistan Cumhuriyetinin bağımsızlığının 30. yılı anısına düzenlenen etkinlikte, TÜRKSOY tarafından hediye edilen eserler Kazakistan’ın Almatı şehrinde bulunan farklı kütüphanelere dağıtılacak.

Etkinliği takiben, Karabağ’ın düşman işgalinden kurtarılması mücadelesini dünya kamuoyuna çalışmalarıyla duyuran Kazakistan medyasının temsilcilerinden Nurgali Jusipbay ile Serik Maleyev’e TÜRKSOY Basın Ödülü takdim edildi. Medya çalışanlarına ödüllerini TÜRKSOY Kazakistan Ülke Temsilcisi Bakıtjan Omarov takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

DÜNYA

DÜNYA4 ay önce

Kamuoyuna Duyuru : Levent Kandemir ‘in kimler burada .com ile hiç bir ilişkisi bulunmamaktadır

Kamuoyuna Duyuru : Levent Kandemir ‘in kimler burada .com ile hiç bir ilişkisi bulunmamaktadır Gul Alcansoy Kimler burada.com

GÜNCEL5 ay önce

Techxtile Start-Up Challenge ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen TechXtile Start-Up Challenge, genç girişimcileri sektöre kazandırırken, Türkiye genelindeki sektör paydaşları ve ihracatçı birlik başkanlarını da...

DÜNYA5 ay önce

TÜRKSOY’un seçme eserlerinin yer aldığı 2000 adet kitap Almatılı okurlara hediye edildi.

TÜRKSOY’un seçme eserlerinin yer aldığı 2000 adet kitap Almatılı okurlara hediye edildi.Hediye edilen eserlerin arasında 3 dilde hazırlanan Abay, Üç...

ENERJİ6 ay önce

2018 yılında bin 541 olan kadın çalışan sayısını 3 binin üzerine çıkarmayı başardık

OPET Yönetim Kurulu Üyesi Filiz Öztürk, “2018 yılında bin 541 olan kadın çalışan sayısını 3 binin üzerine çıkarmayı başardık. ”...

DÜNYA6 ay önce

SOCAR Türkiye, Karabağ Şehitleri Anısına ‘Azerbaycan Karabağ Hatıra Ormanı’ Kurdu.

SOCAR Türkiye, 8 Kasım Karabağ Zaferi’ni ve şehitlerin hatırasını ölümsüzleştirmek üzere İzmir’in Aliağa ilçesinde ‘Azerbaycan Karabağ Hatıra Ormanı’ kurdu. 20...

İŞ DÜNYASI6 ay önce

ATO BAŞKANI BARAN ANTOD’UN TOPLANTISINA KATILDI

ATO’DAN SAĞLIK TURİZMİ İÇİN HİSER PROJESİ BARAN: “ANKARA SAĞLIK TURİZMİNDE DE BAŞKENT OLMAYA ADAY” 27 KASIM 2021-Ankara Ticaret Odası (ATO)...

EĞİTİM6 ay önce

CW Enerji’nin Geleneksel Bayi Buluşmasında Gövde Gösterisi

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük güneş paneli üreticisi CW Enerji, Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veren bayilerini ağırladı. Sektörün öncüsü...

DÜNYA6 ay önce

Kazakistan Senfoni Orkestrası,CSO ADA Ankara’da konser verecek.

Kazakistan’ın bağımsızlığının 30. yıl dönümü dolayısıyla 27 Kasım Cumartesi günü saat 20.00’de CSO ADA Ankara’da Avrasya Senfoni Orkestrası konser verecek. ...

GÜNCEL6 ay önce

´33 Kadın Belgeseli´nde güçlü bir kadın Hüsniye MİRİOĞLU

Aralarında Hatay da İşletmeciliği yanında iyi bir Anne olması ile Hüsniye Mirioğlu’ un bulunduğu Hatay´ın girişimci güçlü kadınlarından oluşan ´33...

DÜNYA6 ay önce

Rixos Premium Belek

Türkiye Antalya Turizm Otelleri Yazı Dizimiz Rixos Premium Belek, Akdeniz’in kıyısında, çam ve ceviz ağacı ormanlarının arasında yer alır. Belek’in...

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

tr_TRTurkish