Bizimle iletişime geçin

GÜNCEL

İkinci “MAARİF KONGRESİ” 100 yıl sonra Ankara’da ikinci Meclis’te toplandı.

Haberler

on

Ankara’da ikinci Meclis’teki Kongrede Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Türk Eğitim SEN Genel Başkanı Talip GEYLAN birer konuşma yaptılar.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çocuklara yaradılışındaki müfredatı çıkarabilecek ortamı oluşturabilmeliyiz. Her çocuğun müfredatı kendi içinde saklıdır. şeklinde konuştu.

6 Mayıs 1920’de Maarif Vekilliği adı altında kurulan bakanlığın bir çekirdek olarak geliştirilmesinin tarihi bir hadise olduğunu vurgulayan Bakan Selçuk, kongrenin milli mücadele devam ederken toplanmasının ortada bulunan tahayyülün nasıl bir gelecek tasavvurunu içinde barındırdığı anlamında çok ayrı bir değeri olduğunu belirtti.

Bakan Ziya Selçuk, 1921 Maarif Kongresi’nin yeni dünya şartlarında ulusal birliğin gerçekten tehdit altında olduğu dönemde yapıldığını belirterek Türk Milleti için Kurtuluş Savaşı’nın öneminin sadece savaşın kendisiyle ilgili değil bir Maarif davasıyla ilgili olduğunun altının çizildiğini kaydetti.

Çocukların zihinlerini ele geçirmeye çalışan mekanizmaları engellemenin gayreti içinde olduklarını belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK, gereğini yapacaklarını ve çocuklara sahip çıkacaklarını sözlerine ekledi.

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip GEYLAN da konuşmasında Türk Milleti’nin içinden her zaman bir kurtarıcı çıkardığını belirterek “ Bir toplumun kendi geleneğinden getirdiği deneyimle ideal bir insanı elde etmek için uyguladığı çocuk yetiştirme şekli, bunun bilgisi olarak ortaya çıkan eğitim kurumu doğru yönlendirildiği ve mensuplarına imkan verildiği zaman meyvalarını cömertçe sunmaktadır.” dedi.
Ankara’da ikinci Meclis’te açılışı gerçekleştirilen Kongreye MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Prof. Dr. Adnan BOYACI, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis AYGÜN, bilim insanları ve çok sayıda öğretmen katıldı.
Bu arada, ikinci Maarif kongresinin öğleden sonraki oturumunda ATATÜRK, TÜRK EĞİTİM TARİHİ ve MAARİF KONGRESİ SANAL Sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Sanal Serginin hemen akabinde Ali BALTACIOĞLU, İSMAİL HAKKI BALTACIOĞLU koleksiyonu hakkında kısa bir tanıtım yaptı.

BALTACIOĞLU, ayrıca, “BİLİNMEYEN YÖNLERİYLE İSMAİL HAKKI BALTACIOĞLU” temalı kısa bir sunum gerçekleştirdi.

.Kongrenin akşamki oturumunda Prof. Dr. İlbey ORTAYLI ve Amerika Birleşik Devletleri’nden Prof. Dr. Timur KOCAOĞLU video konferans yöntemiyle birer konuşma yaptı.

DÜNYA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özel ile görüştü

Genç Gazeteciler

Haberler

on

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel ile CHP Genel Merkezi’nde görüştü.

OKUMAYA DEVAM ET

DÜNYA

Türk Hava Yolları, Üst Üste Yedinci Kez ‘’Türkiye’nin En Değerli Markası’’ Oldu

2024 yılı “TURKEY100- Türkiye’nin En Değerli Markaları”

Haberler

on

Uluslararası lider marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’in 2024 yılı “TURKEY100- Türkiye’nin En Değerli Markaları” araştırması tamamlandı. Listenin ilk sırasında 2018-2023 yılları arasında olduğu gibi bu yıl da Türk Hava Yolları yer aldı.

Bayrak taşıyıcının 2024 yılındaki değeri 1.985 Milyar Dolar oldu. Üst üste yedinci kez bu unvana layık görülen küresel marka, zirvedeki yerini daha da yükseltti.

Brand Finance tarafından açıklanan 2024 yılının en güçlü 10 hava yolu markasının yer aldığı “En Güçlü Küresel Hava Yolu Markaları” listesinde de Türk Hava Yolları bu yıl iki basamak yükselerek 6. sıraya yerleşti.

“Yüksekten Uçuşumuzu Sürdüreceğiz”

Kazanılan derece ile ilgili değerlendirmede bulunan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat; “Milli Bayrak Taşıyıcısı olduğumuz Türkiye’mizin ‘En Değerli Markası’ olarak üst üste yedinci kez seçildiğimiz için gururluyuz. Bu paye bizlere sadece göklerde bayrağımızı taşımanın ötesinde görev ve sorumluluklarımız olduğunu hatırlatırken, elde ettiğimiz bu başarı tüm Türk Hava Yolları ailesini daha büyük başarılar için motive ediyor. Türkiye’mize, ekonomimize, istihdamımıza ve paydaşı olduğumuz tüm sektörlere katkımızı artırarak sürdüreceğiz.” dedi.

Dünyanın önde gelen bağımsız marka değerleme ve danışmanlık şirketi olan Brand Finance, 1996 yılından beri pazarlama ile finans arasında köprü kurma amacını taşıyor. 20 yıldan daha uzun bir süredir markaların finansal değerini hesaplayan şirket, her yıl dünyanın en büyük 5 bin markasını değerlendiriyor ve markaları ülke ve sektör bazında sıralayarak kamuoyu ile bu bilgileri paylaşıyor.

OKUMAYA DEVAM ET

DÜNYA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü

“Türkiye’ye Hoş Geldiniz”

Haberler

on

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye çalışma ziyaretinde bulunan Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşme öncesi konuğunu Esenboğa Havalimanı’nda karşıladı.

OKUMAYA DEVAM ET

DÜNYA

DÜNYA4 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özel ile görüştü

Genç Gazeteciler

DÜNYA4 gün önce

Türk Hava Yolları, Üst Üste Yedinci Kez ‘’Türkiye’nin En Değerli Markası’’ Oldu

2024 yılı “TURKEY100- Türkiye’nin En Değerli Markaları”

DÜNYA5 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü

“Türkiye’ye Hoş Geldiniz”

DÜNYA6 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TİM 31. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’ne katıldı.

TİM 31. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni

DÜNYA1 hafta önce

TÜRKİYE KÜRESEL YATIRIMCILAR İÇİN ÇEKİM MERKEZİNE DÖNÜŞTÜ

Uluslararası Yatırımcılar Derneği YASED Küresel Yatırım Günleri Ankara

DÜNYA2 hafta önce

Бүгін – Мемлекеттік рәміздер күні. Тәуелсіздігімізді айшықтайтын ұлттық символдарымызға биыл 32 жыл толып отыр.

Мемлекет басшысы Қасым-Жомарт Тоқаев елорда төрінде жиналған жұртшылықты Мемлекеттік рәміздер күнімен, елдігімізді нығайта түсетін мерейлі мерекен құттықтады. “Осы мерекеге орай...

DÜNYA2 hafta önce

Bugün Ulusal Semboller Günü. Bağımsızlığımızı tanımlayan ulusal sembollerimiz bu yıl 32 yaşında.

Devlet Başkanı Қасым-Jomart Tokayev, ülkemize güç katan şanlı bayram olan Devlet Sembolleri Günü dolayısıyla başkentte toplanan halkı tebrik etti. “Bu...

DÜNYA2 hafta önce

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bursa Kültür Yolu Festivali’nin basın lansmanına katıldı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yarın başlayacak Bursa Kültür Yolu Festivali’nde Filistin konusuna dikkati çeken etkinliklere de yer...

DÜNYA2 hafta önce

AVRUPA’NIN EN YÜKSEK KULESİ ÇAMLICA KULESİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İstanbul’un siluetini, tarihi simgelerini ve doğal güzelliklerini panoramik manzaralarla sunan Çamlıca Kulesi’nin ziyaretçi akınına...

DÜNYA3 hafta önce

Azerbaycan Milli Günü Ankara’da kutlandı

Cumhurbaşkanlığı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

seers cmp badge
tr_TRTurkish