Bizimle iletişime geçin

GÜNCEL

İyi ki varsın Mustafa ÇITAK

Haberler

on

Tarihinde sayısız medeniyetlerin durağı olmuş, kuruluş tarihi kesin olarak bilinmemekle birlikte, tarihe tanıklık eden izlere bakıldığında insanoğlunun yerleşik düzene geçtiği dönemlere kadar uzanan bir geçmişe sahip olmuş, Malazgirt ovasından Türklere yurt olarak adanmış topraklarında Selçuklu ve Osmanlının kervansaraylarının güzergâhı ve bir ticaret merkezi haline gelmiş ve Birinci Dünya Savaşı sonrasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğindeki ulusal direniş hareketinin yönetildiği belirgin bir konum üstlenerek Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanmasından sonra 13 Ekim 1923 tarihinde işgalden kurtulan Türk yurdunun yeni başkenti ilan edilmiş, Günümüzde sanayi, bilişim ve bürokrasinin kalbinin attığı şehrimizdir ANKARA.

İyi ki varsın yazı dizimde, Türkiye’deki birçok markaları, marka üretimlerinde bulunmuş hayatı tamamen ticarette geçmiş son 16 yılını kariyer çelik kapı kariyer Grup Metal ve en son ise PLANTİNYUM Savunma Sanayi HOLDİNG’ ini kurarak ticari hayatına tam hızla devam edip, Ülkemizde ve yurtdışında çelik kapı imalatında kendisinin ismini altın harflerle yazdırmayı başarmış bir değer Mustafa ÇITAK yer verdim.

1967 yılında Ankara’ da dünyaya geldi . Mustafa ÇITAK aslen, Türkmen diyarı, Osmanlı şehzadelerinin yetiştiği Çorum İli Osmancık’ lıdır

Mustafa ÇITAK Öğrenim yıllarımda Ankara’ nın önemi büyük, daha İlk Okulun 5. sınıfında, Çekirdekcilik, Ayakkabı Boyacılığı ile beraberinde simit satmaya başladım. Yaşamın tam da içerisinde olduğumu fark ettim diyor ve ekliyor.
“Türk aile yapısı çerçevesinde ve çocukların içinde şekil aldıkları aile yapılarını sos-yal hareketlilik ve sosyal ilişkiler bağlamı içerisinde, ilkokul yıllarımda, ailemizin yapısında meydana gelen işlevsel değişim ve dönüşümünden kaynaklanacak ki, Aile kavramında ki hem iç ilişkileri hem de toplumsal olarak öğrendim. Aileme katkıda bulunmak amacı ile, birçok küçük ticaretler de olsa hep çalışarak hayatımı kazanmaya çalıştım Hatta birkaç işte çalışarak okumadım ama kendimi alaylı tabir ettiğimiz alaylı olarak yetiştirdim. Ankara Ayrancı Lisesinden mezun olduktan hemen sonra, ticari hayatına birçok sektörde çalışma teknolojileri geliştirerek, tam da gençliğinin baharında başlamasından dolayı hayat okulunda Lisans Diplomasını aldım.

Mustafa ÇITAK “Hayata her zaman farklı bir yerden baktım”
hayatı boyunca büyümeye hedefledi, her duasında, her yalvarışın da hedeflediği şeyleri yapmaya çalıştı ve başardı. İnsanlara yardım etmeyi, onların dertleri ile hem hal olmayı benimseyerek, insanların hep yüzlerinin gülmesi için kendini PERSONELİ ne adadı
Bu felsefe ile Başkent Ankara’ da Saray Kazancılar Sitesinde “Kariyer Grup” u kurdu. Grup bünyesinde “Çelik Kapı, İç Oda Kapıları, Yangın Kapıları, imalatı da yapıyor.

Türkiye’nin ve Dünya’nın ileri gelen çelik kapı firması olmayı hedefleyen KARİYER ÇELİK KAPI hizmetlerini müşterilerine her gecen gün daha da iyi sunmayı planlamaktadır. KARİYER ÇELİK KAPI, kurumsal ve vizyon sahibi çizgisinden hiçbir zaman vaz geçmemiştir. KARİYER ÇELİK KAPI, teknolojik gelişmeleri takip ederek ürün kalitesinde çıtayı sürekli yükselterek Türkiye ve dünya genelinde en iyi yerlere ulaşmayı hedeflemektedir.

Mustafa ÇITAK
Bütün yaptığı işlerde bir üst kademeyi hedefledi. “Kariyer ,Kariyer” sözleri ile Kariyer Çelik Kapı Firmasında düstur ve Kurumsallaşma hedeflerinden ödün vermedi. Bu nedenle tertemiz bir Kariyer sahifesi yazdı ve hiçbir zaman leke getirmedi. Covid 19 döneminde bile, çalışmış olduğu Firmaların tamamında hem Yurt içi hem de Yurt dışı üretimlerinde , prensip ilkelerinden taviz vermedi.

Mustafa ÇITAK,
Covid 19 dönemine , tüm çalışanlarımız ile birlikte göğüs gerdik . Bir çok Firma sahipleri küçülme yada kapanma yolunu tercih ettilerse de, “Kariyer Çelik Kapı “ olarak firmasında bunu asla düşünmedi. Zor dönemler yaşanılan günlerde kendi personelleri her ne şekilde olursa olsun, hep yanlarında olmayı hedefledi. Mustafa ÇITAK , hayatımın baharında ,gençliğimin ilk yıllarında zor süreçlerden gelmenin avantajları desem yalan olmaz diyor. Azmim ve dirayetimden asla ama asla taviz vermedim. Su sattığım dönemlerde Testimi kırdılar. Ben yılmadım. 1 değil 3 testi ile devam ettim diyerek sözlerinin devamın da
“Anlattığım gibi çekirdek, su satarak, tabiri caizse engellerle dolu yollardan geçerek, çok çalışarak bu günlere geldim. Ülkemizde birçok markaların ve Firmaların Kurumsallaşma yolunda geldikleri noktalarda, başarılı hayat hikâyelerinde çok çalışma ve azim söz konusu. Firmamız Kariyer Çelik Kapı’nın başarı hikâyesinin altında yatan gerçekte ,”Büyüme hedefi, dürüst ve düzgün çalışma ortamı” olduğunun altını çiziyor.

Koç Holding Kurucusu merhum Vehbi Koç ‘ un şu sözünü kendime ilke edinerek çalışmalarıma hız verdim
“Hayat üniversitesi diploma vermeyen bir üniversitedir. Her gün ders alınacak o kadar çok gelişmeler oluyor ki! Bunlardan hepimiz istifade etmeliyiz.”

Buradan yola çıkarak ,söylemeye de devam edeceğim Allah bana nefes verdiği sürece istihdam yaratmaya, iş, aş, ekmek vermeye devam edeceğim, Allah bize, biz de takım arkadaşlarımıza her zaman için ekmek vermeye Aş vermeye devam edeceğiz. Diyor

Bir kız bir oğlan çocuğu olan Mustafa ÇITAK’ ın masal bebek isimli torunu var. Onun olmazsa olmazı. Ülkesine ve doğup büyüdüğü ve istihdam kaynaklarını seferber ettiği Ankara’ ya olan vefası, hayatın tamda içerisinde olmasının kaynağında yatan girişimciliğinde sahip olduğu vizyonu, ve iş tecrübesi, başarılarına gıpta ve hayranlıkla baktığımız Ankara’nın sevilen aranan siması olmasının yanı sıra, hep yapıcı, pozitif yaklaşımı ve yardım sever kişiliği ile her daim etrafına yaymaya çalıştığı bilgi, beceri, deneyimleri ve istihdama kazandırdığı değerleri sebebiyle, sözlerimizin sonunda

İyi ki varsın Mustafa ÇITAK diyorum.
Levent KANDEMİR

DÜNYA

Kamuoyuna Duyuru : Levent Kandemir ‘in kimler burada .com ile hiç bir ilişkisi bulunmamaktadır

Haberler

on

Kamuoyuna Duyuru : Levent Kandemir ‘in kimler burada .com ile hiç bir ilişkisi bulunmamaktadır

Gul Alcansoy

Kimler burada.com

OKUMAYA DEVAM ET

GÜNCEL

Techxtile Start-Up Challenge ödülleri sahiplerini buldu

Haberler

on

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen TechXtile Start-Up Challenge, genç girişimcileri sektöre kazandırırken, Türkiye genelindeki sektör paydaşları ve ihracatçı birlik başkanlarını da bir araya getirerek, sektörün “güçbirliği” oluşturmasını sağladı.

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği ve Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdikleri girişimcilik programı Techxtile Start-Up Challenge, tekstil ve hazır giyim sektörünü buluşturan zirveye dönüştü. UTİB Başkanı Pınar Taşdelen Engin ve UHKİB Başkanı Nüvit Gündemir’in ev sahipliğinde; TİM Başkanı İsmail Gülle ve BTSO Başkanı İbrahim Burkay’ın yanı sıra Türkiye genelindeki Tekstil ve Hazır Giyim İhracatçı Birliklerinin başkanlarının yer aldığı gecede dereceye girenler ödüllerine kavuştular.

İnovasyon Ligi’nin şampiyonu Sun Tekstil

Gecenin ilk ödül töreninde; 8 yıldır firmaların katılarak inovatif çalışmalarını sergilediği İnovasyon Ligi’nin kazananları ödüllerini aldılar. T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay’ın video konferans yoluyla bağlanarak girişimcilere başarılar dilediği ödül töreninde kazanan firmaların ödüllerini UTİB Başkanı Pınar Taşdelen Engin ile Birlikte TİM Başkanı İsmail Gülle, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, UHKİB Başkanı Nüvit Gündemir, İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe birlikte verdiler. Geceye katılan GAİB Başkanı Ahmet Fikret Kileci, İTHİB Başkanı Ahmet Öksüz, ATHİB Başkanı Fatih Doğan, AHKİB Başkanı Gürkan Tekin, DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, EİB Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, EHKİB Başkanı Recep Burak Sertbaş ve BEBKA Genel Sekreteri M. Zeki Durak, İnovasyon Ligi kazananları ile birlikte aile fotoğrafında yer aldılar.

İnovasyon Ligine katılan firmalar arasında Ar-Ge ve İnovasyona yaptıkları yatırımlar ve sektöre katkıları nedeniyle ilk 10 sırayı Almaxtex Yeşim Tekstil, Berteks Tekstil, Bossa, Elyaf Tekstil, FG Tekstil Konfeksiyon, Kipaş Mensucat, Polyteks Tekstil, Sun Tekstil, Tepar Tekstil ve Yünsa Yünlü Sanayi firmaları paylaşırken, En Sürdürülebilir Proje Ödülünü FG Tekstil, En İnovatif Projesi ile gecenin şampiyonluğunu ise Sun Tekstil kazandı. Gecede ayrıca Akbaşlar Tekstil, Bursalı Tekstil, Ebruzen Tekstil, Gamateks Tekstil, Işıksoy Tekstil, İskur Tekstil, Maritaş Denim, Ozanteks firmaları mansiyon ödülü aldılar.

On iki yıldır genç girişimcilerin kariyerlerine yön vermesine destek olduklarını belirten UTİB Başkanı Pınar Taşdelen Engin, “Techxtile Start-Up Challenge, gelecek güzel günler için tohumları toprağa ektiğimiz bir platform. Toprağın veriminden hiç şüphemiz yok. Eğer hava şartları da uygun olur, üzerine bir de sulamasını iyi yaparsak bu tohumlardan nefis çiçekler açacağına yürekten inanıyorum” dedi. Törende konuşan BTSO Başkanı İbrahim Burkay, BEBKA bünyesinde oluşturulacak fon ile girişimcilere destek olacaklarını açıklarken, TİM Başkanı İsmail Gülle ise Girişimcilerin projelerini sanayiciler ile buluşturma ve ortak bulmaları açısından destek vereceklerini vurguladı.

Bahar Korçan adına özel ödül

Gecede yakın zamanda hayatını kaybeden Moda Tasarımcısı Bahar Korçan adına verilen “Sürdürülebilirlik Özel Ödülü’nü Greensus Projesi ile Emrah Özbakır kazanırken, bu yıl ikinci kez verilen Kadın Girişimci Özel Ödülünü kazanan Reyhan Miray Reyhan’a ise ödülünü UTİB Başkanı Pınar Taşdelen Engin, TİM Kadın Konseyi Başkan Yardımcıları, Adalet İnanç, Jale Tunçel, Nilgün Özdemir, Sultan Tepe ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Bursa Şube Başkanı Sevgi Saygın birlikte verdiler.

Level-Up birincisi Bora Mert Tığlı ve ekibi

İki kategoride toplam 16 projenin yarıştığı finalde, girişimleri henüz fikir aşamasında olan projelerin yarıştığı Fikir Aşaması Girişimci Kategorisi’nin (Level-Up) birincisi On Of Out isimli projesiyle Bora Mert Tığlı ve ekibi oldu. Bu kategoride ikinciliği SES (Sustainable Energy Services) isimli proje ile Göksel Güler ve ekibi kazanırken, üçüncülüğü ise Robocam Textile projesiyle Doğa Nalcı ile Yama isimli projesiyle Mahmure Nur Bayram ve ekibi paylaştı.

Scale-Up Birincisine iki ödül birden

Girişimleri fikir aşamasını geçmiş, ticarileşme ve ölçeklenme potansiyeline sahip ürün veya hizmeti geliştirmiş girişimcilerin yarıştığı Hizmet Geliştirmiş Girişimci Kategorisi’nin (Scale- Up) galibi ise En Güzel Günüm Her Günüm isimli projesi ile Reyhan Miray Reyhan oldu. İş ve akademi dünyasının önemli isimlerinden oluşan jürinin değerlendirmesi sonucunda Yapay Zeka Tabanlı Desen ve Doku Yazılım Teknolojisi isimle proje ile Özgecan Üstgül ikinci sırada yer alırken, Virtual Try isimli projesi ile Melih Ünsal ve Nazife Nur Köksal üçüncülük ödülünü kazandı.

OKUMAYA DEVAM ET

DÜNYA

TÜRKSOY’un seçme eserlerinin yer aldığı 2000 adet kitap Almatılı okurlara hediye edildi.

Haberler

on

TÜRKSOY’un seçme eserlerinin yer aldığı 2000 adet kitap Almatılı okurlara hediye edildi.Hediye edilen eserlerin arasında 3 dilde hazırlanan Abay, Üç Arıs, Oljas Süleymanov, Cengiz Aytmatov gibi prestij eserler de yer aldı.

Etkinliğe Kazakistan Yazarlar Birliği Başkanı Ulugbek Esdaulet, TÜRKSOY Kazakistan Ülke Temsilcisi Bakıtjan Omarov, Daire Başkanı Sancar Mülazımoğlu ve Kazakistan edebiyat camiasının temsilcileri katıldı.

Kazakistan Cumhuriyetinin bağımsızlığının 30. yılı anısına düzenlenen etkinlikte, TÜRKSOY tarafından hediye edilen eserler Kazakistan’ın Almatı şehrinde bulunan farklı kütüphanelere dağıtılacak.

Etkinliği takiben, Karabağ’ın düşman işgalinden kurtarılması mücadelesini dünya kamuoyuna çalışmalarıyla duyuran Kazakistan medyasının temsilcilerinden Nurgali Jusipbay ile Serik Maleyev’e TÜRKSOY Basın Ödülü takdim edildi. Medya çalışanlarına ödüllerini TÜRKSOY Kazakistan Ülke Temsilcisi Bakıtjan Omarov takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

DÜNYA

DÜNYA7 ay önce

Kamuoyuna Duyuru : Levent Kandemir ‘in kimler burada .com ile hiç bir ilişkisi bulunmamaktadır

Kamuoyuna Duyuru : Levent Kandemir ‘in kimler burada .com ile hiç bir ilişkisi bulunmamaktadır Gul Alcansoy Kimler burada.com

GÜNCEL8 ay önce

Techxtile Start-Up Challenge ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen TechXtile Start-Up Challenge, genç girişimcileri sektöre kazandırırken, Türkiye genelindeki sektör paydaşları ve ihracatçı birlik başkanlarını da...

DÜNYA8 ay önce

TÜRKSOY’un seçme eserlerinin yer aldığı 2000 adet kitap Almatılı okurlara hediye edildi.

TÜRKSOY’un seçme eserlerinin yer aldığı 2000 adet kitap Almatılı okurlara hediye edildi.Hediye edilen eserlerin arasında 3 dilde hazırlanan Abay, Üç...

ENERJİ9 ay önce

2018 yılında bin 541 olan kadın çalışan sayısını 3 binin üzerine çıkarmayı başardık

OPET Yönetim Kurulu Üyesi Filiz Öztürk, “2018 yılında bin 541 olan kadın çalışan sayısını 3 binin üzerine çıkarmayı başardık. ”...

DÜNYA9 ay önce

SOCAR Türkiye, Karabağ Şehitleri Anısına ‘Azerbaycan Karabağ Hatıra Ormanı’ Kurdu.

SOCAR Türkiye, 8 Kasım Karabağ Zaferi’ni ve şehitlerin hatırasını ölümsüzleştirmek üzere İzmir’in Aliağa ilçesinde ‘Azerbaycan Karabağ Hatıra Ormanı’ kurdu. 20...

İŞ DÜNYASI9 ay önce

ATO BAŞKANI BARAN ANTOD’UN TOPLANTISINA KATILDI

ATO’DAN SAĞLIK TURİZMİ İÇİN HİSER PROJESİ BARAN: “ANKARA SAĞLIK TURİZMİNDE DE BAŞKENT OLMAYA ADAY” 27 KASIM 2021-Ankara Ticaret Odası (ATO)...

EĞİTİM9 ay önce

CW Enerji’nin Geleneksel Bayi Buluşmasında Gövde Gösterisi

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük güneş paneli üreticisi CW Enerji, Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veren bayilerini ağırladı. Sektörün öncüsü...

DÜNYA9 ay önce

Kazakistan Senfoni Orkestrası,CSO ADA Ankara’da konser verecek.

Kazakistan’ın bağımsızlığının 30. yıl dönümü dolayısıyla 27 Kasım Cumartesi günü saat 20.00’de CSO ADA Ankara’da Avrasya Senfoni Orkestrası konser verecek. ...

GÜNCEL9 ay önce

´33 Kadın Belgeseli´nde güçlü bir kadın Hüsniye MİRİOĞLU

Aralarında Hatay da İşletmeciliği yanında iyi bir Anne olması ile Hüsniye Mirioğlu’ un bulunduğu Hatay´ın girişimci güçlü kadınlarından oluşan ´33...

DÜNYA9 ay önce

Rixos Premium Belek

Türkiye Antalya Turizm Otelleri Yazı Dizimiz Rixos Premium Belek, Akdeniz’in kıyısında, çam ve ceviz ağacı ormanlarının arasında yer alır. Belek’in...

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

tr_TRTurkish