Bizimle iletişime geçin

İŞ DÜNYASI

Kazakistan Ankara Büyükelçisi Türkiye’nin Çorum şehrinde çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Haberler

on

Nisan Ayı içerisinde Kazakistan ‘ ın Türkiye Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, Türkiye ‘ nin Çorum kentini iş gezisi ile ziyaret etti. Büyükelçi Abzal Saparbekuly Chorum ‘ da bir takım iş toplantıları gerçekleştirdi.

Özellikle 14 ülkeye elma ihracatı yapan Saraylım-Nehri sahipleri Mustafa Ylyja, Ali İlyja ve Oğuz Ylyja ile buluştu. Toplantıda firmanın soğutucu deposunu ziyaret etti. Şirket başkanı Mustafa Ylyja Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, şirketin işleyişini ve deponun fonksiyonel özelliklerini tanıttı. Taraflar, iki taraflı ticaret potansiyelini ve gelecekte yapılacak çalışmaları değerlendirdi.Saraylım-Deresi ‘ nde yapılan toplantı sonrasında Büyükelçi A. Saparbekuly Alapala Makina fabrikasını ziyaret etti. Buna karşılık Alapala Makinesi ‘nin ′′ Türkiye’ nin en iyi 500 ihracatçısı ′′ arasında yer aldığına dikkat çekmek önemlidir.

Büyükelçi A. Saparbekuly, fabrikanın un ve meyve üretiminin teknik potansiyelini tanıdı. Alapala Makina Başkanı Fatih Zihar ve Büyükelçi A. Kazakistan ‘ daki yatırım fırsatlarına Saparbekuly dokundu.Büyükelçi A. Saparbekuly iş gezisi sırasında Çorum ‘ daki altın rafineriyi ziyaret etti. Ahlatçı Grup Başkanı Ahmet Ahlatçı, Çorum ‘ un düzenlediği sanayi bölgesindeki en büyük üçüncü altın işlem tesisi olduğunu kaydetti. Fabrika üretimi hakkında bilgi veren Ahmet Ahlatçı, üretim tesisini tanıttı.İş gezisinde Abzal Saparbekuly, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ile bir araya geldi. Toplantıda iki ülke arasındaki dostluk merkezli kültürel, insani, ekonomik işbirliği sayesinde oldu.isimli iş gezisi için Büyükelçi A. Saparbekuly ile birlikte Türkiye ‘ nin eski Azerbaycan ve Moldavya Büyükelçisi, diplomasi gazi Hulusi Kilis ve Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği danışmanı Nuriddin Amankul ile birlikte. 8 Nisan’da Kazakistan Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly Türkiye’nin Çorum şehrinde çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Büyükelçi Abzal Saparbekuly Çorum’da Saraylim-River, Alapala Makina ve Ahlatçı Grup şirketleriyle görüştü ve şirket fabrikalarını gezdi. Bu bağlamda, 14 ülkeye elma ihracatı yapan Saraylim-River sahipleri Mustafa Ilıca, Ali Ilıca ve Öğuz Ilıca ile görüştü. Görüşme sırasında şirketin soğuk hava deposunu ziyaret etti. Mustafa Ilıca, Büyükelçi Saparbekuly’nı şirketin çalışmaları ve deponun işlevsel özellikleri hakkında bilgilendirdi. Taraflar, ikili ticaret ve gelecekteki çalışmaların potansiyelini tartıştılar.Saraylim-River’deki görüşmenin ardından Büyükelçi Saparbekuly Alapala Makina fabrikasını ziyaret etti. Alapala Makina “Türkiye’nin en iyi 500 ihracatçısı” arasında yer almakta olduğunu da belirtelim. Büyükelçi un ve yem üretimindeki teknik potansiyeli hakkında bilgilendirildi. Alapala Makina Başkanı Fatih Zihar ve Büyükelçi Kazakistan’daki yatırım fırsatları hakkında konuştu.

Büyükelçi ziyareti sırasında Çorum’daki Ahlatçı Altın Rafinesi’ni ziyaret etti. Ahlatçı Grup Başkanı Ahmet Ahlatçı, Çorum Organize Sanayi Bölgesi’ndeki üretim alanının, kendi alanında en modern teknolojiyi kullanan ve Türkiye’nin üçüncü büyük altın işleme tesisi olduğunu dile getirdi. Fabrikanın üretimi hakkında bilgi veren Ahmet Akhlatçıyla birlikte Büyükelçi tesisi gezdi ve çalışmalarına tanık oldu. Yanı sıra, Abzal Saparbekuly Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’ye nezaket ziyaretinde bulundu.Ziyaret sırasında taraflar, iki ülke arasındaki kardeşlik, dostluk, kültürel, insani ve ekonomik işbirliği konularını ele aldı. Çorum’a yapılan ziyaret sırasında Büyükelçi A.Saparbekuly’na Türkiye’nin Azerbaycan ve Moldova’nın emekli Büyükelçisi Hulusi Kılıç ve Büyükelçiliğin müsteşarı Nuriddin Amankul eşlik ettiler.

DÜNYA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özel ile görüştü

Genç Gazeteciler

Haberler

on

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel ile CHP Genel Merkezi’nde görüştü.

OKUMAYA DEVAM ET

DÜNYA

Türk Hava Yolları, Üst Üste Yedinci Kez ‘’Türkiye’nin En Değerli Markası’’ Oldu

2024 yılı “TURKEY100- Türkiye’nin En Değerli Markaları”

Haberler

on

Uluslararası lider marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’in 2024 yılı “TURKEY100- Türkiye’nin En Değerli Markaları” araştırması tamamlandı. Listenin ilk sırasında 2018-2023 yılları arasında olduğu gibi bu yıl da Türk Hava Yolları yer aldı.

Bayrak taşıyıcının 2024 yılındaki değeri 1.985 Milyar Dolar oldu. Üst üste yedinci kez bu unvana layık görülen küresel marka, zirvedeki yerini daha da yükseltti.

Brand Finance tarafından açıklanan 2024 yılının en güçlü 10 hava yolu markasının yer aldığı “En Güçlü Küresel Hava Yolu Markaları” listesinde de Türk Hava Yolları bu yıl iki basamak yükselerek 6. sıraya yerleşti.

“Yüksekten Uçuşumuzu Sürdüreceğiz”

Kazanılan derece ile ilgili değerlendirmede bulunan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat; “Milli Bayrak Taşıyıcısı olduğumuz Türkiye’mizin ‘En Değerli Markası’ olarak üst üste yedinci kez seçildiğimiz için gururluyuz. Bu paye bizlere sadece göklerde bayrağımızı taşımanın ötesinde görev ve sorumluluklarımız olduğunu hatırlatırken, elde ettiğimiz bu başarı tüm Türk Hava Yolları ailesini daha büyük başarılar için motive ediyor. Türkiye’mize, ekonomimize, istihdamımıza ve paydaşı olduğumuz tüm sektörlere katkımızı artırarak sürdüreceğiz.” dedi.

Dünyanın önde gelen bağımsız marka değerleme ve danışmanlık şirketi olan Brand Finance, 1996 yılından beri pazarlama ile finans arasında köprü kurma amacını taşıyor. 20 yıldan daha uzun bir süredir markaların finansal değerini hesaplayan şirket, her yıl dünyanın en büyük 5 bin markasını değerlendiriyor ve markaları ülke ve sektör bazında sıralayarak kamuoyu ile bu bilgileri paylaşıyor.

OKUMAYA DEVAM ET

DÜNYA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü

“Türkiye’ye Hoş Geldiniz”

Haberler

on

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye çalışma ziyaretinde bulunan Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşme öncesi konuğunu Esenboğa Havalimanı’nda karşıladı.

OKUMAYA DEVAM ET

DÜNYA

DÜNYA4 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özel ile görüştü

Genç Gazeteciler

DÜNYA4 gün önce

Türk Hava Yolları, Üst Üste Yedinci Kez ‘’Türkiye’nin En Değerli Markası’’ Oldu

2024 yılı “TURKEY100- Türkiye’nin En Değerli Markaları”

DÜNYA5 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü

“Türkiye’ye Hoş Geldiniz”

DÜNYA6 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TİM 31. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’ne katıldı.

TİM 31. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni

DÜNYA1 hafta önce

TÜRKİYE KÜRESEL YATIRIMCILAR İÇİN ÇEKİM MERKEZİNE DÖNÜŞTÜ

Uluslararası Yatırımcılar Derneği YASED Küresel Yatırım Günleri Ankara

DÜNYA2 hafta önce

Бүгін – Мемлекеттік рәміздер күні. Тәуелсіздігімізді айшықтайтын ұлттық символдарымызға биыл 32 жыл толып отыр.

Мемлекет басшысы Қасым-Жомарт Тоқаев елорда төрінде жиналған жұртшылықты Мемлекеттік рәміздер күнімен, елдігімізді нығайта түсетін мерейлі мерекен құттықтады. “Осы мерекеге орай...

DÜNYA2 hafta önce

Bugün Ulusal Semboller Günü. Bağımsızlığımızı tanımlayan ulusal sembollerimiz bu yıl 32 yaşında.

Devlet Başkanı Қасым-Jomart Tokayev, ülkemize güç katan şanlı bayram olan Devlet Sembolleri Günü dolayısıyla başkentte toplanan halkı tebrik etti. “Bu...

DÜNYA2 hafta önce

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bursa Kültür Yolu Festivali’nin basın lansmanına katıldı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yarın başlayacak Bursa Kültür Yolu Festivali’nde Filistin konusuna dikkati çeken etkinliklere de yer...

DÜNYA2 hafta önce

AVRUPA’NIN EN YÜKSEK KULESİ ÇAMLICA KULESİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İstanbul’un siluetini, tarihi simgelerini ve doğal güzelliklerini panoramik manzaralarla sunan Çamlıca Kulesi’nin ziyaretçi akınına...

DÜNYA3 hafta önce

Azerbaycan Milli Günü Ankara’da kutlandı

Cumhurbaşkanlığı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

seers cmp badge
tr_TRTurkish